Aktualności


Kieleckie – amputacja po wypadku w rolnictwie i odszkodowanie

28.08.2019

Wypadki w rolnictwie mają różne oblicza i najczęściej spowodowane są pośpiechem oraz obcowaniem z niebezpiecznymi maszynami, których obsługa wymaga spokoju i odpowiedzialności. Kiedy w codzienne prace wkrada się rutyna – tracimy czujność i wtedy najczęściej dochodzi do wypadków. Młody mężczyzna, przez pospiech swojego brata stracił trzy palce u ręki. Zobaczcie jak do tego doszło.

Wypadek w kieleckim – dramatyczne konsekwencje

Dwóch braci pracowało podczas przygotowywania sieczki. Jest to karma dla koni przygotowywana dla z belek słomy. Aby praca była szybsza, w rolnictwie używa się specjalnych sieczkarni, które usprawniają cały proces. Bracia podzielili się pracą. Właściciel gospodarstwa donosił belki, podczas gdy jego brat wkładał je do sieczkarni. Wszystko działo się w dość dużym pospiechu. Mężczyzna podczas wkładania materiału do maszyny kilkukrotnie upominał brata i prosił i zwolnienie, ponieważ mężczyzna niechcący popychał belkami mężczyznę ku maszynie. W końcu doszło do wypadku. Właściciel gospodarstwa rzucił belkę w pospiechu, ta popchnęła mężczyznę w kierunku pracujących ostrzy. Poszkodowany odruchowo wyciągnął rękę przed siebie wprost pod pracujące noże. Kosa nacięła mężczyźnie trzy palce lewej dłoni oraz śródręcze. Po wizycie w szpitalu okazało się, że konieczna jest amputacja wszystkich palców, które zostały uszkodzone.

Odszkodowanie za wypadek w rolnictwie – Kielce

Poszkodowany postanowił ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC gospodarstwa swojego brata. Brat poszkodowanego sam go do tego namawiał, ponieważ siłą rzeczy, czuł się odpowiedzialny za wypadek. Mężczyzna uznał, że lepiej będzie powierzyć sprawę profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej. W wyniku sprawnego poprowadzenia formalności mężczyzna otrzymał 16000 złotych tytułem zadośćuczynienia i odszkodowania. Kwota została jednak pomniejszona o 20% przez  przyczynienie się do szkody.


Wróć na listę aktualnościZgłoś swoją
szkodę!
Przejdź do formularza

Dlaczego warto

z nami współpracować?


Nasza zasada skuteczności: "Im lepiej przygotowana dokumentacja, tym wyższa kwota ODSZKODOWANIA"

Obsługujemy poszkodowanych zgodnie z ideą: Kompleksowo i profesjonalnie - a przede wszystkim SKUTECZNIE”

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni
Mediator
to zespół doświadczonych specjalistów oraz pewność uczciwej współpracy.
Dowiedz się więcej